Як обрати юриста для супроводу створення ОСББ?

Як обрати юриста для супроводу створення ОСББ?


Обираючи юриста для супроводу створення ОСББ у вашому будинку варто звернути увагу на його спеціалізацію та досвід роботи, прочитати статті на його вебсайті, а також відгуки клієнтів про роботу. Ця інформація допоможе вам зрозуміти чи ця людина дійсно розбирається в тонкощах діяльності ОСББ. Чому потрібен кваліфікований юрист, щоби створити на налагодити роботу ОСББ, читайте в цій статті.

У процесі створення ОСББ юрист може допомогти на всіх етапах: від створення ініціативної групи до отримання рішення про включення ОСББ у реєстр неприбуткових організацій. Але під час співпраці з юристом радимо звертати пильну увагу на таке:

  1. На початку співпраці обов’язково укладайте договір, у якому визначте строки та обсяг послуг, які ви замовляєте у юриста. Наприклад, на початку співпраці з нашими клієнтами, ми розробляємо орієнтовний календарний план, де визначаємо можливу дату установчих зборів ОСББ та скільки часу буде займати кожний етап роботи. Досвід нашої агенції показує, що такий план пришвидшує створення ОСББ, адже ініціативна група вже на старті бачить можливу дату завершення цього процесу.

  2. Уточніть у юриста скільки грошей ви маєте відкласти для всіх витрат у процесі створення ОСББ. Такими витратами можуть бути оплата послуг юриста, поштові витрати, витрати на отримання інформації про співвласників (якщо ви отримуєте її в нотаріуса), витрати на друк документів до зборів (якщо це не входить у вартість послуг юриста), витрати на оренду зали для проведення зборів, оплата послуг нотаріуса (у разі державної реєстрації ОСББ у нотаріуса) тощо.

  3. У процесі роботи контролюйте правильність створення ОСББ. Детально про те, як створити ОСББ ми розповідали в статті «Як створити осбб? 7 детальних кроків, щоби зробити це швидко та без питань». Важливо пам’ятати, що на установчих зборах ви не можете затверджувати кошторис, внески на утримання будинку, чи приймати рішення про початок утримання будинку через ОСББ. Установчі збори проводяться для створення ОСББ, затвердження його статуту та керівних органів. Усі інші питання вирішуються на наступних загальних зборах.

  4. Уважно вичитуйте статут ОСББ, запропонований юристом. Статут ОСББ це головний документ вашого об’єднання. Хоч він складається на підставі типового статуту, його можна адаптувати під ваші потреби, але в межах законодавства України. Пам’ятайте, у статуті не треба визначати абсолютно все, для цього є інші документи такі як правила проживання, порядок використання коштів фондів ОСББ та інші.

  5. Попросіть юриста підготувати вас до установчих зборів. У своїй юридичній практиці ми також пропонуємо клієнтам проведення інформаційної зустрічі зі співвласниками до зборів, під час якої ми відповідаємо на всі їх питання, а також окрему зустріч з ініціативною групою перед зборами, для обговорення сценарію зборів та безпосередньо супроводжуємо проведення зборів. Не завжди можна прогнозувати, як пройдуть установчі збори, тому особливо важливо, щоби поряд з ініціативною групою був фаховий юрист, який зможе зорієнтуватися в ситуації та своєчасно відреагувати на запитання співвласників.

Створення ОСББ це процес, у якому можна розібратися самостійно, але наявність кваліфікованої підтримки зможе зберегти ваш час та захистити від можливих помилок. Але щоби не витратити гроші дарма — ретельно ставтеся до вибору юриста та не бійтеся ставити йому багато запитань.


Адміністрація сайту гарантує, що ваші персональні дані ні за яких умов не будуть використані в будь-яких комерційних чи протизаконних цілях, або передані третім особам