Спосіб швидко та мирно піти від управителя

Спосіб швидко та мирно піти від управителя


Влітку 2019 року наша Агенція отримала запит на зміну управителя. Нашим завданням було допомогти ОСББ піти від неефективного й непорядного управителя швидко та максимально безболісно.

До нас звернувся Михайло Каденюк, голова правління ОСББ «Перемоги 71А». За словами Михайла, у будинку була низка проблем, з якими управляюча компанія навіть не намагалася розібратися.

«Проблеми в будинку компанія-управитель вирішувала дуже довго й неякісно, якщо взагалі вирішувала. У нас в будинку 495 довгих LED-світильників, в кожному стояла яскрава газоворозрядна лампа, коли вони почали перегорати, тодішня управляюча компанія їх замінювала на дешеві та тусклі LED-лампи іншого виду. В коридорах було темно та нічого не видно. Крім того, будинок прибирали дуже погано. За планом мало бути одне прибирання раз у 2 тижні. По факту було одне прибирання на 3–4 тижні.


Коли на останніх поверхах будинку був недостатній тиск у водопроводі та проблеми з сушилкою для рушників, ми телефонували у кол-центр компанії, де нам обіцяли вирішити цю ситуацію впродовж 2 тижнів. Управитель аргументував, що ми платимо недостатньо, і за таку вартість вони зробити більше нічого не можуть. В результаті, проблеми з водою в будинку вирішив вже ОСББ.


Були також проблеми з вивозом сміття. Управляюча компанія намагалася зекономити на його вивозі, і тому біля наших 4 баків вічно накопичувалися пакети зі сміттям. Ця компанія обслуговувала наш будинок загалом 3 роки, та за цей час не висадила жодного кущика чи дерева. Влітку висихала вся трава на прибудинковій території. Її ніхто не поливав. Також, управляюча компанія нічого не робила з машинами, що заїжджали на тротуари. Зрештою, жителі просто скинулися всі разом, щоби закупити бетонні напівсфери-обмежувачі.


За таке обслуговування нашого будинку ми платили від 7,15 до 7,88 грн за квадратний метр. Крім того, були проблеми з Київтеплоенерго, бо виявилося, що в документах на наш будинок площа МЗК (місць загального користування) була вдвічі більшою, ніж реальна. А така помилка в площах впливає на розрахунки по оплаті за МЗК, тобто на втрати тепла, а отже, й на наші платіжки. Коли утворили ОСББ, я сам особисто ходив із метром і переміряв площу, щоб відправити дані в Київтеплоенерго, щоб вже вони виправили інформацію в наших документах».

Коли такий стан справ у будинку набрид мешканцям, було вирішено створити ОСББ та взяти будинок на самозабезпечення. 26 червня 2019 року співвласники проголосували за внесок у 7,5 грн/кв.м. за утримання будинку. Цієї суми вистачає на все і навіть більше. Михайло вже розповідав, скільки вже вдалося зробити за рік у будинку, і скільки ще планується втілити. Докладніше слухайте в записі ефіру.

1 липня 2019 року Михайло поїхав в управляючу компанію з листом, з проханням передати всі документи на будинок. Упродовж липня Михайло всього передав 5 листів, проте на жоден не отримав відповіді. 30 липня, коли Михайло вчергове приїхав до компанії-управителя, представники останньої здивувалися, що будинок збирається йти від них. Зважаючи, що на 31 липня ОСББ вимагало розриву всіх відносин, Михайло зв’язався із Марією Осипчук для захисту інтересів будинку.


Марія Осипчук, яка терміново взялася за справу. коментує так:

«Коли Михайло зв’язався зі мною, то повідомив, що йому потрібна допомога з прощанням з управляючою компанією. Вже на наступний день чи через день ми зустрілися з компанією на перемовинах.

Я модерувала зустріч. Ми погодили, як обидві сторони будуть переукладати договори, скільки місяців будинок ще має платити управляючій компанії, перш ніж перейти на самозабезпечення ОСББ, та як сторони погоджують передачу всіх договірних відносин по електричній енергії тощо».


Михайло згадує ситуацію інакше:

«Представники компанії-управителя кілька годин доводили, що будинок не може піти. З їхньої сторони було декілька юристів та навіть генеральний директор. Проте, Марія дуже чітко розклала по поличках, чому наш будинок має право піти від них. Були крики, скандали, після зустрічі нам навіть не потисли руки.

Проте, вже через кілька годин мені перетелефонував генеральний директор і повідомив, що нас відпускають, якщо сьогодні ж будуть переукладені всі договори».


Щоб швидко та безболісно піти від ЖЕКу чи іншого управителя — звертайтеся до Агенції Марії Осипчук. Адже створення власного ОСББ та прощання з неефективним управителем — це раціональне рішення для багатоквартирних будинків. Ми абсолютно згодні з Михайлом Каденюком, що «жоден ЖЕК не зробить так якісно свою роботу, як її буде виконувати ОСББ».