Що робити ОСББ під час карантину

Що робити ОСББ під час карантину

   

    У спробі підтримати громадян під час карантину, Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цим законом було внесено зміни до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Як наслідок, довгоочікувану дату «1 травня», яка лякала багатьох мешканців багатоквартирних будинків, вдалося відтермінувати. 


Читати ще: ЗМІНИ У СФЕРІ ЖКГ З 01 ТРАВНЯ 2020 РОКУ. ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ?


    До 1 травня 2020 року був встановлений строк, протягом якого співвласники мали визначитися з моделлю договору на комунальні послуги (крім електричної енергії та природного газу). Якщо за цей час співвласники не змогли б обрати модель договору самостійно, то з 1 травня з усіма, хто не визначився, надавачі комунальних послуг мали б укласти індивідуальні договори.

    За умовами індивідуальних договорів, укладених після 1 травня, надавачі комунальних послуг були б відповідальні тільки за якість цих послуг на вводі в будинок. Тобто якою ця послуга дійде до конкретної квартири було б уже не їхнім клопотом, оскільки вони не обслуговують внутрішньобудинкові мережі. Саме це й лякало, оскільки через поганий стан мереж гаряча вода могла б дійти до квартири холодною — а споживачу однаково довелося б оплачувати цю послугу в повному обсязі.

    Згідно з внесеними змінами, для самостійного вибору моделі договору на комунальні послуги в споживачів є п’ять місяців із дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України. 

    Тобто, дату з якої наші договори на комунальні послуги почнуть переукладатися за ініціативи надавача послуги, ми з вами зможемо визначити після завершення карантину. Якщо карантин продовжений не буде, і завершиться у квітні, то ця дата настане 24 вересня 2020 року. Якщо ж карантин буде продовжений, то після його завершення треба буде відрахувати 5 місяців.

   

 Що буде, якщо договори не переукласти найближчим часом?


    За час, який минув від 1 травня 2019 року, усі складники тарифів на комунальні послуги зросли в ціні. Таким чином, якщо договори не будуть переукладені найближчим часом, це загрожує суттєвим зниженням якості комунальних послуг, які надаються населенню за старими тарифами. Іще один невтішний наслідок — можливе банкрутство підприємств, які надають ці комунальні послуги.

    У будь-якому випадку, незалежно від переукладення договору на комунальні послуги, не втрачайте часу та визначайте, хто буде утримувати ваш будинок. Час іде і стан будинку погіршується. Чим довше чекати зараз, тим більше сил і грошей доведеться вкладати потім у порятунок свого спільного майна. Тож не чекайте поки станеться диво, і хтось прийме рішення щодо майбутнього вашого будинку — вирішуйте самі вже зараз.