Марія Осипчук

Вітаю. Мене звати Марія Осипчук і я юристка, що спеціалізується на сфері житлово-комунального господарства та нерухомості. З 2015 року, після прийняття Закону України №417, я почала проводити навчальні семінари для того, щоб роз'яснити усім бажаючим що передбачає реформа ЖКГ. З того часу я системно допомагаю співвласникам багатоквартирних будинків створювати ОСББ та налагоджувати його роботу, проводжу навчання як для ОСББ, так і для професійних управителів, долучаюся до розробки нормативно-правових актів у цій сфері, веду постійні блоги, в яких роз'яснюю всі нововведення цієї сфери.


Для мене все розпочалося випадково: працюючи юристкою я зустріла в суді колегу, яка дуже професійно відстоювала права своєї клієнтки у розмові зі своїм опонентом. Я захотіла в неї вчитися і саме завдяки їй я познайомилася зі сферою управління житлом.

Сьогодні, провівши більше 75 навчальних семінари по всій Україні та надавши більше 100 індивідуальних консультацій, я бачу все більше людей, яких цікавить як працює сфера управління житлом, які хочу змінити на краще якість життя в своєму будинку. Кількість співвласників, що вирішили взяти під контроль свій будинок все ще дуже мала, але дізнаючись про успішні приклади відповідальних співвласників, їх стає більше. 

Організація управління будинками це те, що вдається мені краще за все. Чому? Бо доглянуті будинки і люди, які нарешті знайшли взаєморозуміння, є найкращим джерелом натхнення для мене.