Марія Осипчук

Марія Осипчук - спеціалізується на юридичних питаннях управління багатоквартирними будинками та їх енергоефективності. Марія закінчила Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та з 2015 року займається організацією управління багатоквартирними будинками.

Для мене все розпочалося випадково: у суді я зустріла адвоката, яка дуже професійно відстоювала права своєї клієнтки у розмові зі своїм опонентом. Я захотіла в неї вчитися і саме завдяки їй я познайомилася зі сферою управління житлом.

У 2015 році, після прийняття Закону України № 417 я активно почала проводити навчальні семінари для того, щоб роз'яснити усім бажаючим що передбачає реформа ЖКГ. Через деякий час я проводила такі семінари вже не тільки в Києві, а й по всій України. Сьогодні я допомагаю співвласникам створювати ОСББ та налагоджувати його роботу, проводжу навчання як для ОСББ, так і для професійних управителів, долучаюся до розробки нормативно-правових актів у цій сфері, веду блоги та колонки на таких ресурсах як Ліга, Лівий берег та Економічна правда.

Організація управління будинками це те, що вдається мені краще за все. Чому? Бо доглянуті будинки і люди, які нарешті знайшли взаєморозуміння, є найкращим джерелом натхнення для мене.